Zrychlit cestování městskou dopravou není pro Ropid prioritou

V pondělí 23. 10. 2017 jste vyšel na webu dopravního magazínu MHD86.cz článek poukazující na úmyslné zatajování výsledků výhodnosti tunelbusů ze strany Ropidu, resp. expresních autobusových linek využívající tunely Městského okruhu v Praze. Přitom organizátor pražské dopravy slíbil, že na jaře 2017 zveřejní průzkumy a výsledky vyhodnocení tunelbusových linek.

Den poté, 24. 10. 2017, jsme se v Pražském deníku dočetli, že pro Ropid nejsou expresní autobusové linky prioritou a ještě nemají dokument hotový. Přesto potvrdil, že mají propočty k dispozici.

Jak je možné, že hlavní propagátor a organizátor městské dopravy ROPID je proti zrychlení cestování MHD a de facto nutí Pražany používat automobily? Automobilem totiž cesta tunelem Blankou (Dejvická – Prosek), či Strahovským tunelem (Dejvická – Anděl), trvá třetinovou jízdní dobu, než linky MHD po povrchu.

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)


Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.