Plzeňská MHD má novou mobilní aplikaci

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) připravily pro cestující novou mobilní aplikaci Moje PMDP, která v přehledné formě poskytne všechny informace pro cestování MHD v Plzni.


Samozřejmostí je vyhledávání odjezdů ze zastávky a spojení, vše s aktuálními časy, tedy i se započítáním případného zpoždění. Pro pohodlné každodenní cestování lze ukládat zastávky do oblíbených či si vybrat z těch nejbližších.

K dispozici jsou také oblíbené zastávkové jízdní řády, které jsou po prvním stažení dostupné i offline.

Aplikace vás upozorní na dopravní nehody nebo jiné události, u kterých hrozí delší zpoždění našich vozů. Aby vás tyto zprávy neobtěžovaly, můžete si nastavit zasílání upozornění jen pro vaše oblíbené linky. Dále se dozvíte i o všech plánovaných změnách v dopravě.


Hlavně pro ty, kteří nejezdí plzeňskou MHD každý den, je k dispozici interaktivní mapa. Na té je možné zobrazit trasy vybraných linek, či si vybrat libovolnou zastávku se seznamem projíždějících linek včetně časů jejich odjezdů.

Aplikace je dostupná zdarma pro operační systémy Android a iOS, odkazy ke stažení naleznete zde.

Zdroj: TZ PMDP

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.