Konec turistické sezóny se blíží, vyjeďte na výlet turistickými linkami DÚK

Už jen tři víkendy máte možnost využít nabídku turistických linek Dopravy Ústeckého kraje. Na všech šesti nostalgických železničních linkách bude ukončen letošní provoz v neděli 28. října. Lodní linky budou jezdit až do 18. listopadu. Nabízí se tedy poslední příležitost užít si romantickou podzimní přírodu také při pohledu z okénka motoráčků, které brázdí ty nejkrásnější kouty naší krajiny a jsou ideálním prostředkem či cílem posledních výletů této turistické sezóny.


Ústecký kraj nabízí svezení na celkem šesti železničních tratích s turistickým potenciálem. Jedná se o staré lokálky, kde došlo k ukončení denního provozu, ale jež stále umí přilákat zájemce kouzelnou krajinou, kterou vedou. Jejich zvyšující se oblíbenost potvrzuje meziroční nárůst zakoupených jízdenek. Linky mají rozličné provozovatele dopravy vzešlé z výběrového řízení, všechny jsou ale zařazeny do integrovaného systému Doprava Ústeckého kraje. Na všech tedy platí běžný tarif DÚK, což je pro cestující finančně velmi vstřícné. Celá rodina si tak může naplánovat výlet doslova za pár korun.

V příštím roce se skupina turistických linek rozšíří o Horskou dráhu (nyní linka U15) z Chomutova přes Vejprty až do německého Cranzahlu, která je letos také v provozu do konce října a nabízí svezení na hřeben Krušných hor. Dalším novým přírůstkem bude v příštím roce Horský vlak, tedy linka na Moldavu. Počátkem listopadu zde konečně skončí výluka a pro cestující bude opět v provozu železniční spojení z Mostu. Slavnostní znovuotevření trati s akcí pro veřejnost proběhne v sobotu 17. listopadu.


Lodní linka 902 na své konečné v Hřensku

Do rodiny turistických linek patří i dvě linky lodní. Z Ústí nad Labem na Litoměřice a zpět a z Ústí do Děčína, Hřenska a Bad Schandau. Jejich provoz oficiálně skončí až 18. listopadu, přesto je nejvyšší čas vyrazit.

Posledním říjnovým víkendem také skončí rozšířená přeprava jízdních kol v autobusech DÚK do Českého Švýcarska či Krušných hor.

Turistické linky Ústeckého kraje jsou T1 Kamenický motoráčekT2 Brtnický cyklovlakT3 Zubrnický motoráčekT4 Středohorský motoráčekT5 Podřipský motoráčekT6 Doupovská dráha a lodní linky 901 Ústí nad Labem – Litoměřice a 902 Ústí nad Labem – Hřensko.

TZ:: Ústecký kraj

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.