Jízdné je možné zaplatit bezkontaktní platební kartou i v táborských autobusech MHD

S rokem 2020 přichází do provozu MHD Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí nová možnost placení jízdného. V současné době je možné zakoupit jednorázové papírové jízdenky u smluvních prodejců, v jízdenkových automatech na vybraných zastávkách a v doplňkovém prodeji u řidiče.

Další možností jsou pak SMS a SEJF jízdenky. Novinkou je zavedení možnosti platit jízdné přímo v autobusu za pomoci bezkontaktní platební karty.

Ve všech autobusech MHD je umístěn jeden nový označovač jízdenek, který tuto platbu umožňuje. Je odlišen modrou barvou (ostatní jsou oranžové) a na první pohled má jinou obrazovku displeje a v dolní části, pod štěrbinou pro označování papírových jízdenek, má umístěn platební terminál. Stačí na dotykovém displeji postupovat podle pokynů a na tři dotyky a přiložením karty bude zakoupení jízdenky provedeno.

Na výběr bude ze čtyř variant. Plnocenné jízdné na 25 minut za 14,- Kč a na 60 minut za 16,- Kč, nebo zlevněné na 25 minut za 7,- Kč a na 60 minut za 8,- Kč. Po zaplacení kartou není vydávána žádná jízdenka. Zakoupit lze vždy jednu jízdenku. Platbu je možné v případě potřeby nákupu více jízdenek opakovat. V případě kontroly pak stačí přiložit kartu ke čtečce, kterou jsou pracovníci přepravní kontroly vybaveni, a ta platbu kartou ověří.

TZ Comett Plus, foto: Wikimedia, ŠJů