České Budějovice obnoví 12. dubna plný provoz MHD. Končí covidová omezení

Spolu s ohlášeným ukončením nouzového stavu v ČR bude od pondělí 12. dubna 2021 obnoven běžný režim MHD. Končí tak mimořádné opatření, které omezovalo denní spoje dle prázdninového jízdního řádu a dočasně rušilo noční linky. Těmi se cestující nemohli svézt od října.

O změně režimu provozu městské hromadné dopravy rozhodl 7. dubna 2021 krizový štáb města České Budějovice. Reaguje tak na vládou ohlášený konec nouzového stavu a rozvolňování protiepidemických opatření. Po šesti měsících tak skončí omezení provozu, ke kterému město přistoupilo na základě vládou schválených opatření. Omezení počtu spojů o 12 % přizpůsobovalo počet spojů snížené poptávce cestujících a sloužilo i jako ochrana zdraví řidičů.

Dopravní podcast (102): … se Slavojem Dolejšem, ředitelem Dopravního podniku města České Budějovice

„Očekáváme, že s ukončením některých omezení volného pohybu osob a s návratem části dětí do základních a mateřských škol bude opět cestujících od pondělí přibývat. Od 12. dubna proto budeme vypravovat spoje dle běžných jízdních řádů, aby i při zvýšeném počtu pasažérů byla jízda MHD komfortní a bezpečná,“ vítá rozhodnutí města ředitel Dopravního podniku města České Budějovice a.s. Slavoj Dolejš. Pro cestující i nadále zůstává v platnosti povinnost využití ochrany dýchacích cest. Respirátory či nanoroušky musí mít nasazené nejen po celou dobu jízdy, ale také v prostorách zastávek. Jejich nošení se i nadále řídí platnými opatřeními stanovenými Vládou ČR.

TZ DPmČB