ANKETA: Kde jezdí nejhezčí “Vánoční tramvaj 2023”?

Do ulic měst vyjely opět vánočně vyzdobené tramvaje a proto dopravní magazín MHD86.cz vyhlašuje 7. ročník ankety o nejhezčí “Vánoční tramvaj”. Prohlédněte si jednotlivé tramvaje a rozhodněte. Hlasovat můžete do 2. 1. 2024.

V letošní anketě se účastní 28 měst. V některých městech mají vyzdobené tramvaje poprvé, jinde se naopak jedná už o každoroční tradici. Do ankety tramvaje nominovali čtenáři a zároveň byly osloveny dopravní podniky s možností zaslat vlastní fotografie do ankety.

V posledních letech některá města rozšiřují flotily vánočně ozdobených tramvají. Praha letos opět ozdobila 6 tramvají, řada měst zdobí pravidelně dva vozy.

Aby nedocházelo k tříštění hlasů u těchto měst mezi jejich jednotlivé vozy, pro spravedlivější hlasování se hlasuje vždy pro všechny vyzdobené vozy v daném městě souhrnně. Ona i skutečnost, že některé dopravní podniky se rozhodly flotilu vánoční tramvají rozšiřovat zaslouží zohlednit při hlasování.

Jelikož může sehrát dojem i samotná fotografie “Vánoční tramvaje”, pro objektivitu byly použity fotografie, kterými tramvaj prezentují jednotlivé dopravní podniky.

Zároveň můžete hlasovat ve 4. ročníku ankety o nejhezčí „Vánoční trolejbus 2023“. Vznikla ve vzájemné spolupráci se Společností pro veřejnou dopravu a probíhá ve stejném období a s podobnými pravidly.

Hlasujte, které město má nejhezčí “Vánoční tramvaj 2023”. Anketu najdete pod fotogalerií.

Bassel (CH)

Brandenburg an der Havel (D)

Bratislava (SK)

Brno (CZ)

Budapest (H)

Debrecen (H)

Dessau (D)

Dresden (D)

Gorzów Wielkopolski (PL)

Graz (A)

Grudziądz (PL)

Hannover (D)

Krakow (PL)

Łódź (PL)

Miskolc (H)

Most (CZ)

Nürnberg (D)

Olomouc (CZ)

Osijek (HR)

Ostrava (CZ)

Plzeň (CZ)

Potsdam (D)

Poznań (PL)

Praha (CZ)

DPP – Václav Holič
DPP – Václav Holič
DPP – Václav Holič
DPP – Radoslav Vnenčák

Rostock (D)

Toruń (PL)

Wroclaw (PL)

Zagreb (HR)

HLASOVACÍ FORMULÁŘ

V případě, že se Vám anketní formulář nenačetl, klikněte tady.

KONEC HLASOVÁNÍ nastane v pondělí 2. 1. 2024 18:00.

Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.